تابلوی «پارک مساوی است با پنچری» گرچه به منظور آرامش ساکنان ساختمان نصب می‌شود اما تبعات آن می‌تواند آرامش را از آن‌ها سلب کند. در این مطلب ابه موضوع جرم پارک مساوی با پنچری می‌پردازیم.

با افزایش استفاده از وسایل نقلیه شخصی، جای پارک تبدیل به یکی از چالش‌های میان دارندگان وسایل مذکور شده است؛ هم‌چنان که این افراد طبق قانون نمی‌توانند وسیله نقلیه مورد نظر را در هر مکانی از جمله مقابل درب پارکینگ پارک کنند.

هر چند قانون، پارک کردن مقابل درب پارکینگ را ممنوع کرده اما گاها افراد مبادرت به پارک کردن مقابل درب پارکینگ‌ها می‌کنند.

در نتیجه بسیاری از صاحبان پارکینگ‌ها برای تشدید ممانعت برای پارک نکردن وسایل نقلیه مقابل درب پارکینگ، تابلوهایی با مضمون پارک برابر با پنچری را نصب می‌کنند.

در صورت مشاهده هرگونه رفتار متعارض با تابلوی نصب شده، برای جلوگیری از تکرار آن به وسیله مورد نظر خسارت وارد می‌کنند.

این در صورتی است که مطابق با ماده ۶۹۹ قانون مجازات اسلامی، تهدید به قتل یا هر گونه ضرر جسمانی و نفسانی، مالی و حیثیتی دارای مجازات شلاق تا ۷۴ ضربه یا زندان از دو ماه تا دو سال خواهد بود.

به عبارتی طبق قانون تهدید دیگران به ضرر مالی جرم است و به این‌صورت نیست که در جامعه قانونی هر کسی خودسر اقدام قانونی کند. قانون چنین اجازه‌ای را به افراد نمی‌دهد. هم‌چنین در صورت آسیب رساندن به ماشین پارک شده، صاحبخانه‌ای که وسیله نقلیه در مقابل درب آن پارک شده، باید خسارت وارده را بپردازد.

اما در صورت تکرار پارک مزاحم، صاحبخانه می‌تواند دعوای مزاحمت مطرح کند اما کسی حق ندارد، خودسرانه اعمال قانون کرد.

melkbanan-ملکبانان-وکیل فرشته محمدحسینی

دریافت وکیل

قبل از هر اقدامی درمورد معاملات ملکی با وکیل متخصص در امور املاک مشورت کنید.گروه وکلای ملکبانان با دارا بودن کادر متخصص و متبحر خود آماده همکاری و قبول وکالت در کلیه دعاوی ملکی هستند.ملکبانان یک مرکز تخصصی حقوق در حوزه املاک و مستغلات می باشد.در ملکبانان از گستره وسیع مباحث حقوقی، فقط بر روی مباحث حقوقی حوزه املاک و مستغلات متمرکز هستیم و به صورت تخصصی خدمات خود را ارائه می دهیم.
برای دریافت مشاوره با شماره های 09128719258 و 09150806049 با ما در ارتباط باشید.